کد خبر: 4214931
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۶

حجاج بدانند به «حج برائت» اعزام می‌شوند

امام جمعه سمنان با بیان اینکه در حج امسال شاهد یک وحدت بین کشورهای جهان و کشورهای اسلامی حول محور محکومیت جنایت‌های رژیم صهیونیستی هستیم، گفت: حجاج سمنانی باید بدانند که به «حج برائت» اعزام می‌شوند.

حجت الاسلام مطیعی نماینده ولی فقیه در استان سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام مرتضی مطیعی، امام جمعه سمنان، امروز، 21 اردیبهشت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان به فصل اعزام حجاج سمنانی به سرزمین وحی اشاره کرد و گفت: طبق اعلام مسئولان حج و زیارت امسال ۹ کاروان زائران استان سمنان به تعداد یک هزار و ۱۳۰ نفر به حج تمتع اعزام می‌شود.

وی با بیان اینکه حج امسال با حج سال‌های قبل تفاوت بسیاری دارد و دلیل آن هم حوادث منطقه‌ای است، اظهار کرد: حجاج سمنانی باید بدانند که به «حج برائت» اعزام می‌شوند.

حجت‌الاسلام مطیعی ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع کارگزاران حج نیز بیان فرمودند رفتار رژیم سفاک صهیونیستی در قبال مردم مظلوم غزه سبب شده تا امسال حج برائت نامگذاری شود. امسال شاهد وحدت بین کشورهای جهان و کشورهای اسلامی حول محور محکومیت جنایت‌های رژیم صهیونیستی هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به هفته بسیج سازندگی متذکر شد: از اقدام‌های مؤثر گروه‌های جهادی در راستای محرومیت‌زدایی به خصوص در روستاهای کم برخوردار استان باید قدردانی کرد.

امام جمعه سمنان افزود: بسیج سازندگی در خدمت‌رسانی و ایجاد اشتغال بسیار تأثیرگذار است که بر این اساس اقدامات بسیج سازندگی به محرومیت‌زدایی منجر می‌شود و این قابل تقدیر است.

انتهای پیام
captcha