کد خبر: 4223306
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۰
در گفت‌وگو با ایکنا مطرح شد

وعده‌های منطقی؛ مهم‌ترین عامل در افزایش مشارکت در انتخابات

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با تأکید بر اینکه وعده‌های منطقی افزایش مشارکت مردم در انتخابات را به همراه خواهد داشت، گفت: نباید برای رسیدن به مقام ریاست جمهوری وعده‌هایی که شدنی و عملی نیست را مطرح کرد، چراکه عدم تحقق آنها مردم را دلزده و ناامید می‌کند.

داود صائمی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

داود صائمی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت‌وگو با ایکنا از سمنان با اشاره به موارد تأثیرگذار در مشارکت مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اوضاع کشور و انتخاب شخص رئیس‌جمهور بستگی به رأی مردم دارد که در این مسیر عوامل مهمی برای حضور مردم پای صندوق‌های رأی تأثیرگذار است؛ از جمله وعده‌هایی که از سوی کاندیداهای انتخاباتی مطرح می‌شود. نباید برای رسیدن به مقام ریاست جمهوری وعده‌هایی که شدنی و عملی نیست را مطرح کرد، چراکه عدم تحقق آنها مردم را دلزده و ناامید می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه وعده‌های منطقی افزایش مشارکت مردم در انتخابات را به همراه خواهد داشت، بیان کرد: رعایت اخلاق انتخاباتی نیز از دیگر موارد تأثیرگذار در میزان مشارکت حداکثری مردم است. نامزدهای ریاست جمهوری باید توجه داشته باشند که حیثیت افراد، کشور و نظام بسیار مهم است و نباید برای رسیدن به پُست و مقام اعمال و رفتارشان با بی‌ادبی، بی‌اخلاقی و توهین همراه باشد. پیروز واقعی کسی است که با اخلاق به قدرت برسد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ادامه داد: صداقت در گفتار و تبلیغات نیز خیلی مهم است؛ رئیس‌جمهوری که با منش اسلامی به قدرت برسد قطعاً دوران بابرکتی را برای خود و مردم به ارمغان خواهد آورد. فردی که از راه‌های غیراخلاقی می‌خواهد به قدرت برسد در زمین شیطان بازی می‌کند؛ این فرد شاید بتواند با کمک دروغ و بی‌اخلاقی رئیس‌جمهور شود ولی پیروز واقعی این میدان نخواهد بود.

صائمی با بیان اینکه سالم‌ترین مدل انتخاباتی را در ایران شاهد هستیم، اظهار کرد: مردم باید بدانند که رأی آنها در اداره کشور و رسیدن به نقطه مطلوب مؤثر و مفید است و باید برای سرنوشت خود ارزش قائل شوند. رأی مردم پشتوانه  رئیس‌جمهور در تمام عرصه‌هاست و هرچه این میزان رأی بیشتر باشد وی راحت‌تر می‌تواند در عرصه‌های داخلی و خارجی برنامه‌های خود را پیاده کند.

این مدرس علوم قرآنی گفت: دشمنان خارجی به کشور طمع کرده‌اند و در حال حاضر چشم به صندوق‌های رأی دوخته‌اند که به لحاظ کمی چند درصد از مردم مشارکت می‌کنند که اگر خدای نکرده مشارکت پایین باشد خواهند گفت جمهوری اسلامی پشتوانه مردمی خود را از دست داده و موجب می‌شود تهدیداتی از سوی آنها به کشور را داشته باشیم.

خبرنگار- اعظم نظری

انتهای پیام
captcha