کد خبر: 4225788
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵

اجرای پویش «به عشق امام حسین(ع) می‌بخشم» در سمنان

مدیرکل دادگستری سمنان از اجرای پویش محرمی به نام «به عشق امام حسین(ع) می‌بخشم» در این استان خبر داد و گفت: در ابتدای این پویش، یک قاتل از قصاص رهایی یافت.

حجت‌الاسلام محمد صادق اکبری مدیر کل دادگستری استان سمنان

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری، مدیرکل دادگستری استان سمنان، امروز، 19 تیرماه در سخنانی از اجرای پویش ویژه محرم در این استان خبر داد و گفت: این پویش به نام «به عشق امام حسین(ع) می‌بخشم» در طول ماه محرم اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: میانجی‌گران و اعضای شوراهای حل اختلاف و سازمان‌های مردم‌نهاد در کنار صلح‌یاران و مجموعه دستگاه قضائی در این پویش سعی دارند تا در جلب رضایت اولیای دم اقدام ویژه‌ای شود.

اکبری با اشاره به اینکه در راستای این طرح اولین پرونده قصاص نفس سال جاری به بخشش ختم شد، اظهار کرد: این اقدام با تلاش و مجاهدت مسئولان قضائی و واحد مددکاری و اعضای شعبه ۳۱ شورای حل اختلاف ویژه زندان سمنان و صلح‌یاران و البته بزرگواری خانواده اولیای دم در وهله اول به نتیجه رسید و فردی که دو سال اخیر را منتظر اعدام بود به این جهت، از مجازات قصاص رهایی یافت. 

مدیرکل دادگستری استان سمنان ترویج فرهنگ صلح و سازش را یکی از مهمترین محورهای این طرح معنوی در ماه محرم برشمرد و گفت: گذشت در آموزه‌های دینی اسلامی جایگاه رفیعی دارد و در این پویش نیز تلاش می‌شود تا بتوانیم تعداد دیگری از پرونده‌های از این دست را با بخشش اولیای دم به اتمام برسانیم.

انتهای پیام
captcha