کد خبر: 4225914
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۹

فعالیت هزار و ۳۰۰ هیئت مذهبی در سمنان

سرپرست اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: یک هزار و ۳۰۰ هیئت مذهبی در هشت شهرستان استان به فعالیت‌های دینی و فرهنگی می‌پردازند.

عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام علیرضا قنبری، سرپرست اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان امروز، 19 تیر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعامل و همکاری بیشتر با همه دستگاه‌ها و نهادها از اولویت‌ها و برنامه‌های پیش رو در مجموعه تبلیغات اسلامی استان سمنان است، افزود: برای ماه محرم نیز برنامه‌ریزی خوبی برای دسته‌روی و برگزاری عزاداری‌ها صورت گرفته است.

سرپرست اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان از برگزاری آئین «دسته‌روی دهه اول محرم» از شب چهارم در نقاط مختلف استان خبر داد و افزود: سوگ و عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) از امشب به اوج خود می‌رسد.

قنبری با بیان اینکه دسته‌روی محرم در شهر سمنان از شب ششم محرم برنامه‌ریزی شده است، یادآور شد: حضور عاشقان اباعبدالله (ع) در مرکز استان را در این برنامه باشکوه شاهد خواهیم بود.

به گفته وی، عصر پنجمین روز از ماه محرم، آئین سنتی و عظیم «یا عباس یا عباس» با حضور گسترده مردم شاهرود برگزار می‌شود که در این راستا این آئین سنتی امسال نیز به صورت ویژه دیده شده و مورد برنامه‌ریزی قرار گرفته است.

سرپرست اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان با یادآوری اینکه هزار و ۳۰۰ هیئت مذهبی در هشت شهرستان استان به فعالیت‌های دینی و فرهنگی می‌پردازند، افزود: بالغ بر نیمی از این هیئت‌ها امسال در عزاداری ماه محرم نقش‌آفرینی خواهند کرد.

انتهای پیام
captcha