کد خبر: 4225917
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۲

آیین ویژه شیرخوارگان حسینی(ع) در سمنان برگزار می‌شود

رئیس مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی(ع) در سمنان از برگزاری آیین معنوی شیرخوارگان حسینی(ع) در سراسر استان خبر داد و افزود: این آیین صبح جمعه 22 تیر در مهدیه‌ها، مساجد و تکایای استان برگزار می‌شود.

آیین ویژه شیرخوارگان حسینی(ع) در سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، عباسعلی طالب‌بیدختی، رئیس مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی (ع)، امروز، 19 تیر در جمع خبرنگاران از برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی(ع) در سمنان خبر داد و افزود: این آئین ویژه و معنوی امسال نیز در اولین جمعه ماه محرم 22 تیر همزمان با سراسر کشور در اقصی نقاط استان سمنان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این آئین معنوی در ۱۵۰ نقطه از استان سمنان برگزار خواهد شد، اظهار کرد: آئین محوری این رویداد در استان سمنان موسوم به همایش شیرخوارگان حسینی در مصلای امام علی (ع) شهر سمنان برگزار خواهد شد.

رئیس مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی (ع) در سمنان ادامه داد: برای این گردهمایی معنوی بزرگ، برنامه‌های ویژه‌ای نیز تدارک دیده شده که در این راستا مرثیه‌خوانی و مداحی، گرامیداشت یاد شهید شیرخواره دشت کربلا حضرت علی اصغر (ع) و پیام نذر نوزادان برای یاری حضرت ولی عصر (عج) از بخش‌های این مراسم است.

طالب‌بیدختی با بیان اینکه هشت هزار و ۵۰۰ دست لباس ویژه نوزادان برای این مراسم آماده‌سازی شده است، متذکر شد: این لباس‌ها به همراه ۱۰ هزار بطری آب به یاد سقای کربلا بین مادران حاضر در مراسم معنوی شیرخوارگان حسینی (رع) استان توزیع می‌شود.

به گفته وی، در پایان این مراسم بیانیه نذر نوزادان برای یاری حضرت ولی عصر (عج) همزمان با سراسر کشور قرائت می‌شود که در این راستا بانوان حاضر در این مراسم با آن همراهی خواهند کرد.

رئیس مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی (ع) در سمنان با بیان اینکه گرامیداشت یاد شهید شیرخواره دشت کربلا حضرت علی اصغر (ع) محور این برنامه معنوی است، افزود: تلاش می‌شود تا حاضران در این مراسم را با ارزش‌های عاشورایی آشنا کنیم.

انتهای پیام
captcha