کد خبر: 4225918
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۵

رونمایی از یادمان مادران شهید در گذر فرهنگی شاهرود

همزمان با ماه محرم در آیینی معنوی و با حضور مسئولان، یادمان مادران شهید در گذر فرهنگی شاهرود رونمایی شد.

رونمایی از یادمان مادران شهید در گذر فرهنگی شاهرود

به گزارش ایکنااز سمنان، محسن احمدی، شهردار شاهرود امروز، 19 تیر در مراسم رونمایی از یادمان مادران شهدا در مجموعه شهدای گمنام آبشار شاهرود، هدف از این المان فرهنگی را گرامیداشت یاد و خاطر مادران شهدا برشمرد.

وی با بیان اینکه این المان از سوی شهرداری شاهرود با هدف گرامیداشت یاد مادران شهدا به خصوص مادران چند شهید دفاع مقدس ایجاد شده است، اظهار کرد: این کار فرهنگی در گذر فرهنگی شاهرود و در امتداد کارهای ارزشی انجام شده است.

وی، الگوبرداری از مکتب امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) را مهم‌ترین ویژگی مادران شهدا برشمرد و گفت: مادران شهدا با تأسی از امام حسین (ع) و شهدای دشت کربلا، ایستادگی را معنایی دوباره کردند.

شهردار شاهرود با تأکید بر اینکه قراردادن تصاویر شهدا در چهارراه‌ها و خیابان‌ها و معابر اصلی و همچنین تقاطع‌ها و یادآوری شهدای محلات در زمره اقدامات شهرداری در کنار مسائل عمرانی در شاهرود است، اظهار کرد: از این دست اقدامات در ادامه نیز در سطح شهر شاهرود انجام خواهد شد.

احمدی درباره المان ساخته شده متذکر شد: المان مادر شهید به طول ۱۱ متر و عمق پنج و نیم متر با متریال بتن پلیمری ساخته و امروز رونمایی رسمی شده است.

محمدرضا یونسیان، عضو شورای اسلامی شهر شاهرود نیز ضمن گرامیداشت یاد مادران شهدا، گفت: این قشر ارزشمند جامعه نقش بسیار ارزشمندی در تربیت فرزندان ایران عزیز داشتند و رونمایی از این المان در واقع یک نوع ادای دین به مادران شهدا است.

به گفته یونسیان، مادران شهدا در دوران هشت سال دفاع مقدس با ازخودگذشتگی دارایی ارزشمند خود یعنی جوان و پاره تن خود را به جبهه‌های حق علیه باطل فرستادند و این مهم، اجر عظیمی در نزد پروردگار دارد.

انتهای پیام
captcha