کد خبر: 4225964
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۲
امام جمعه سمنان:

شور حسینی با درک معارف ارزشمند حسینی همراه شود

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی با قدردانی از فعالان و دست‌اندرکاران برگزاری مجالس عزای حسینی گفت: امیدواریم شور حسینی با درک معارف ارزشمند حسینی همراه شود و همگان زندگی خود را بر مبنای ارزش‌های نهضت عاشورا تنظیم کنند.

حجت الاسلام مطیعی نماینده ولی فقیه در استان سمنان

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی فقیه در استان سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی، نماینده ولی فقیه در سمنان، 19 تیرماه در نشست شورای فرهنگ عمومی این استان با اشاره به رعایت شعائر دینی و ارزش‌های اسلامی گفت: شاهد کم‌توجهی در حاشیه مجالس عزای حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) نسبت به ارزش‌های اسلامی و حدود شرعی هستیم.

وی با بیان اینکه این امر زیبنده مجلس امام حسین(ع) نیست، اظهار کرد: هیئت‌های مذهبی بر رعایت شعائر دینی و شئون اسلامی تأکید داشته باشند.

امام جمعه سمنان با قدردانی از فعالان و دست‌اندرکاران برگزاری مجالس عزای حسینی متذکر شد: امیدواریم شور حسینی با درک معارف ارزشمند حسینی همراه شود و همگان زندگی خود را بر مبنای ارزش‌های نهضت عاشورا تنظیم کنند.

نماینده ولی فقیه در سمنان به نفوذ دشمن در محافل و مجالس مذهبی اشاره کرد و خواستار مراقبت بیشتر در این زمینه شد و گفت: انسجام لازمه پیشبرد برنامه‌های فرهنگی است. نیازمند تدوین الگوهای مناسبی برای کارهای فرهنگی در استان سمنان هستیم.

وی با تحسین نوع پوشش و حجاب فرزند و اعضای خانواده رئیس‌جمهور منتخب بیان کرد: مایه مباهات است که رئیس‌جمهور منتخب به ارزش‌های اسلامی پایبند است و عمل به آموزه‌های دینی را برای خود افتخار می‌داند.

مطیعی با تأکید بر ضرورت حفظ ارزش‌های اسلامی در مراکز آموزشی و درمانی استان سمنان گفت: اینکه بیان می‌شود هنر با ارزش‌های اسلامی و دینی تعارض دارد یک گزاره غلط و غیرقابل قبول است، بنابراین نباید به استناد چنین گزاره‌هایی از خود سلب مسئولیت کنیم.

انتهای پیام
captcha