کد خبر: 3886410
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از بهبوی کامل و ترخیص پیرزن کهنسال و ۱۰۳ ساله سمنانی پس از شکست کووید۱۹ خبر داد.

بهبودی بانوی 103 ساله سمنانی از کرونا

به گزارش ایکنا از سمنان،به نقل از دانشگاه علوم پزشکی، دکتر نوید دانایی،رییس این دانشگاه امروز 28 اسفند از بهبودی بانوی بیمار ۱۰۳ ساله متولد ۱۲۹۵ خبر داد و گفت: وی مسن‌ترین بیمار کرونایی بهبودیافته در بیمارستان کوثر سمنان بوده که پس از بهبودی مرخص شده است.

وی با بیان اینکه این شهروند کهنسال با تلاش همکاران حوزه پزشکی سلامتی خود را بازیافته یادآور شد: وضعیت عمومی این بیمار بهبودیافته کرونایی کاملا خوب است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به افزایش روند بهبودی بیماران کووید۱۹ در این استان متذکر شد: خوشبختانه در حال حاضر ۶۵ درصد بیماران مبتلا به کرونا در مراکز درمانی این دانشگاه پس از بهبودی و بازیافتن سلامت خود مرخص شدند.

این فوق تخصص اطفال با بیان اینکه در همین ایام اولین نوزاد از مادر مشکوک به کرونا در بیمارستان کوثر به دنیا آمد، افزود: حال مادر و کودک خوب است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با تاکید بر اینکه از ۵۱۷ مورد بیمار مبتلا به کرونا در استان سمنان ۲۷۱مورد در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه است گفت: شهروندان هم‌استانی می توانند با در خانه ماندن و رعایت اصول بهداشت اولیه، در کاهش درگیری کادر درمان در این شرایط بحرانی سهیم باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: