تبلیغ دین نیازمند ساماندهی است
کد خبر: 4067647
تاریخ انتشار : ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸

تبلیغ دین نیازمند ساماندهی است

امام‌جمعه دامغان با بیان اینکه تبلیغ دین نیازمند ساماندهی است، گفت: هم‌افزایی و یکی کردن شبکه تبلیغی به موازی‌کاری پایان خواهد داد.

تبلیغ دین نیازمند ساماندهی است
به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام محمد حسن رستمیان، امام‌جمعه دامغان، هشتم تیر در گردهمایی ائمه جمعه شرق استان سمنان، با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در دوره جدید مدیریتی اتفاقات خوبی را رقم زده است، گفت: سازمان تبلیغات اسلامی نباید گلایه کمبود نیرو داشته باشد زیرا اعتقاد داریم نیرو باید کارآمد باشد.
 
وی ادامه داد: نیروی کارآمد می‌تواند اقدامات بسیار خوبی را رقم بزند، لذا این موضوع یکی از مهمترین مطالبات ما از مجموعه تبلیغات اسلامی استان سمنان است.
 
امام‌جمعه دامغان با تأکید بر اینکه حوزه تبلیغ دارای اهمیت بسزایی است یادآور شد: یکی از نکات مرتبط با تبلیغ این است که باید ساز و کار واحدی در این زمینه وجود داشته باشد که بر این اساس زمانی حوزه علمیه روحانی اعزام می‌کرد، دفتر تبلیغات اعزام روحانی داشت، سازمان تبلیغات اسلامی روحانی به روستاها می‌فرستاد و در نهایت یک کار با چندین نفر انجام می‌شد که این ایراد بزرگ است.
 
رستمیان متذکر شد: برای یکی شدن شبکه تبلیغ باید در سطح کشوری تصمیم‌گیری شود زیرا این یکی شدن باید به گونه‌ای باشد که تبلیغ ساماندهی و به حوزه علمیه واگذار شود چرا که بودجه‌های خوبی توسط حوزه دریافت شده و از سوی دیگر مبلغان طرح هجرت نیز وابستگی به حوزه را بیشتر احساس می‌کنند.
 
به گفته وی در مسائل دیگر مانند هیئت‌های مذهبی سازمان تبلیغات اسلامی مانند شبکه مردمی ورود کند اما تبلیغ دینی را باید به حوزه علمیه واگذار کرد زیرا ساماندهی وضعیت تبلیغ دینی یکی از نیازهای امروز جامعه است.
انتهای پیام
captcha