۶۰ درصد از دانش‌آموختگان فنی و حرفه‌ای جذب بازار کار می‌شوند
کد خبر: 4132578
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۴

۶۰ درصد از دانش‌آموختگان فنی و حرفه‌ای جذب بازار کار می‌شوند

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان با بیان اینکه 60 درصد از دانش‌آموختگان این دانشگاه پس از اتمام تحصیل جذب بازار کار می‌شوند گفت: دانشجویان این دانشگاه با تبدیل ایده‌ها به محصول ارتباط نزدیکی با حوزه صنعت و بازار کار دارند.

ارسالی// 60 درصد از دانش‌آموختگان دانشگاه فنی و حرفه‌ای جذب بازار کار می‌شوند

به گزارش ایکنا از سمنان، علیرضا عزالدین، سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان، امروز، 20 فروردین، در دیدار با عباس گلرو، نماینده مردم شهرستانهای سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه 60 درصد از دانش‌آموختگان این دانشگاه پس از اتمام تحصیل جذب بازار کار می‌شوند، گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان در حال حاضر با داشتن بیش از 3 هزار دانشجو و 4 دانشکده در شهرستان‌های سمنان ، شاهرود و امیرآباد دامغان با هدف تربیت تکنسین مهارتی مشغول به فعالیت است.

وی ادامه داد: دانشجویان این دانشگاه با تبدیل ایده‌ها به محصول ارتباط نزدیکی با حوزه صنعت و بازار کار دارند.

عزالدین از کسب رتبه‌های برتر 5 نفر از دانشجویان این مجموعه دانشگاهی در المپیاد ملی مهارت و همچنین افتخارات کسب شده این دانشگاه در طی سالیان اخیر خبر داد.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان با اشاره به این نکته که این دانشگاه یک دانشگاه مهارت‌محور است افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای دانشگاهی با پتانسیل بسیار بالا و متفاوت از سایر دانشگاههاست.

عزالدین از برگزاری 70 درصدی دروس دانشجویان این دانشگاه در کارگاه و آزمایشگاهها خبر داد و گفت: برخورداری از اساتید خبره و مهارتی در سطح این دانشگاه و عدم ورود دانشگاه فنی و حرفه‌ای به مقطع تحصیلات تکمیلی و مهارتی بودن دانشجویان این مجموعه دانشگاهی از دلایل عمده استقبال از رشته‌های مهارتی این دانشگاه است.

انتهای پیام
captcha