کد خبر: 4058945
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۵

نماینده ولی‌فقیه در سپاه استان سمنان از برگزاری کنگره ۱۱۳ شهید روحانی به میزبانی شاهرود خبر داد و گفت: در این روز ۳۰ کتاب و مستند از زندگی شهدای طلبه استان ارائه می‌شود.

جت‌الاسلام سیدمحسن حسینی دیباجی، نماینده ولی‌ فقیه در سپاه استان سمنانبه گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام سیدمحسن حسینی دیباجی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه استان سمنان، شب گذشته، یکم خرداد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همزمان با کنگره ملی چهار هزار شهید روحانی کشور در شهر قم این مراسم به شکل استانی نیز برگزار می‌شود، گفت: این مراسم روز ششم خرداد ماه همزمان با شهادت امام جعفر صادق(ع) در شهرستان شاهرود برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه استان سمنان سه هزار و ۹۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده یادآور شد: از این تعداد ۱۱۳ نفر شهدای روحانی را شامل می‌شود و ۱۰ نفر که مفقودالاثر هستند که یاد و خاطره این افراد گرامی داشته خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه استان سمنان متذکر شد: طی این مراسم ۳۰ کتاب و مستند از زندگی شهدای طلبه استان سمنان ارائه می‌شود که ۲۵ کتاب و پنج مستند از زندگی شهدای روحانی استان سمنان در نمایشگاه کنگره ملی چهار شهید روحانی در مصلی قم به نمایش گذاشته می‌شود.

حسینی‌دیباجی با بیان اینکه جامعه باید به بازگویی سبک زندگی ساده شهدای روحانی استان سمنان توجه کافی را داشته باشد، افزود: برگزاری چنین کنگره‌هایی به منظور نکوداشت و یادواره شهدای روحانی و حواشی مربوط به آن نظیر تألیف کتاب فرصت خوبی برای این منظور است.

به گفته وی روحانیون نه تنها در هشت سال جنگ تحمیلی بلکه در عرصه‌های مختلف طی این چهار دهه کنار مردم حضور داشته و به ایفای نقش پرداختند لذا گرامیداشت یاد و خاطره آن‌ها و اقدامات صورت گرفته کار ضروری است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: